2022 - 2023 Eğitim Öğretim Yılı Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Özel Yetenek Sınavı Sonuçları

Güzel Sanatlar Fakültesi, Geleneksel Türk Sanatları Bölümü Özel Yetenek Sınav Sonuçları için tıklayınız.

Kayıt olmaya hak kazanan asıl listedeki adayların kayıtları 05 Eylül - 07 Eylül 2022  tarihleri arasında, yedek listedeki adayların kayıtları 08 Eylül – 09 Eylül 2022 tarihinde üniversitemizin Kandilli Yerleşkesinden alınacaktır. (Yedek listedeki adaylar aranarak bilgilendirilecektir.)

Kayıt İçin Gerekli Evraklar:

  1. Lise Diplomasının aslı ve bir adet fotokopisi

(Ön lisans veya lisans diploması geçerli olmayacaktır.)

  1. ÖSYM sonuç belgesi
  2. Kimlik fotokopisi
  3. 1 adet vesikalık fotoğraf

ÖNEMLİ:  Kayıt hakkı kazanan ancak bütünleme veya tek ders sınavı sonucuna göre ortaöğretim kurumlarından mezun olacak  adayların geçici kayıtları alınacaktır. 31 Aralık 2022 tarihine kadar ortaöğretim kurumundan mezun olduklarına ilişkin belgelerini Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına ibraz etmeleri halinde geçici kayıtları asıl kayda dönüştürülecektir. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin kayıtları silinecektir.

Mali İşlemler

Ücret ödeme işlemlerinde öğrenci numarası talep edilecektir.

Öğrenci numaranızı öğrenmek için tıklayınız.

%50 burslu olarak kayıt hakkı kazanan adaylar ödeme işlemini gerçekleştirdikten sonra Kandilli yerleşkesine gelerek kayıt işlemlerini gerçeleştirebilirler.

Peşin Ödeme

 *Öğrenim ücretini peşin ödeyecek öğrenciler, belirlenen kayıt tarihlerinde Albaraka Türk Katılım Bankasına ( Şube Gişelerini ) öğrenci numaraları ile birlikte ödemelerini yapabilirler. (Öğrenim ücretinin tamamının nakit veya kredi kartı ile tek çekim olarak ödenmesi halinde %7 Peşin ödeme indirimi uygulanacaktır).

*Banka hesaplarımız HAVALE ve EFT işlemlerine kapalı olduğundan bu yöntemlerle ödeme yapılamamaktadır. (Bu nedenle hesap numarası ve IBAN bilgisi talep edilmesine gerek yoktur.)

Kredi Kartı ile Ödeme

*Öğrenim ücretini kredi kartı ile ödeyecek öğrenciler, https://odeme.fsm.edu.tr adresine giriş yaparak anlaşmalı bankalara ait kredi kartlarıyla ödeme yapabilirler. Anlaşmalı kartlarla (World, Bonus, Bankkart Combo, Paraf, Axess, CardFinans) yapılan taksitli ödemelerde vade farksız 10 taksit yapılmaktadır.

*Öğrenim ücretinin tamamının kredi kartı ile tek çekim olarak ödenmesi halinde %7 peşin ödeme indirimi uygulanacaktır.

*Öğrenim ücretlerinde çek, senet veya elden taksit yapılmamaktadır.

*Miles&Smiles ve American Express (Amex) tabanlı kredi kartlarıyla işlem yapılamamaktadır.

*Öğrenim ücretini banka kredisi kullanarak ödeyecek öğrencilerin velileri, kayıt tarihlerinde bulundukları yerlerdeki en yakın Vakıf Katılım ve Albaraka Türk Katılım Bankası şubelerine uğrayarak işlemlerini gerçekleştirebilir. Bankayla olan anlaşmamız gereği öğrenim ücreti vade farksız 10 taksit olarak ödenmektedir.

Öğrenim Kredisi ile Ödeme

Vakıf Katılım OTS

*Öğrenim ücretini banka kredisi kullanarak ödeyecek öğrencilerin veliler, kayıt tarihlerinde Haliç Yerleşkemizde hizmet verecek olan Vakıf Katılım Bankası mobil şubesine uğrayarak işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Albaraka Türk Online OTS (10 Taksit)

* Albaraka Türk Katılım Bankası ile taksitli ödemeden yararlanmak isteyen öğrenci ve velilerimizin Albaraka Türk bankasının tüm şubelerinde görevlendirilen Bireysel Müşteri İlişkileri Yetkililerine, öğrenciye ait okul numarası ile başvurup taksitli ödeme anlaşması yapmaları gerekmektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası ile taksitli ödeme başvurunuz banka tarafından onaylandığı takdirde öğrencimizin muhasebe kaydı online/otomatik olarak tamamlanacaktır.

 İşleyişi

*Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından açtırdığınız hesaba ödeme planında öğrenci adına görüntülenen yıllık öğrenim ücreti kadar kredi limiti tanımlayacaktır. Veli (kefil) adına açılan Özel Kredili hesaba, ödeme planında öğrenci adına görüntülenen yıllık öğrenim ücretinin taksit tutarını eksiksiz olarak en geç belirlenen son ödeme gününe kadar yatırmanız gerekecektir. Belirlenen son ödeme gününe kadar öğrenim ücretlerinin taksit tutarları, kefil adına açılan Özel Kredili hesabınıza yatırılmadığı takdirde ya da yeterli bakiye olmadığı durumlarda banka, hesabınıza tanımlanan kredi limitini devreye alıp hesap sahibini kredilendirerek ödemeleri tamamlayacaktır. Söz konusu durum hesap sahibine, ödenmeyen taksit tutarı üzerinden gecikme cezası (kâr mahrumiyeti ) uygulanmasına neden olacağı için taksitlerin geciktirilmemesi hesap sahibi yararınadır. Veli (kefil) adına açılan OTS hesabına yapılan aylık ödemelerin dekontunu tarafımıza ulaştırmanıza gerek yoktur.

Öğrenim Kredisi İçin Gerekli Belgeler

Velilerin Özel Kredili Hesap Açılış Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgeler:

 • Nüfus cüzdanı

• Gelir Belgesi

• Ücretli (SGK’lı) ise; Son aya ait maaş bordrosu veya E-devlet üzerinden alınacak hizmet dökümü,

• Emekli ise; E-devlet üzerinden alınan emekli olduğunu gösterir belge,

• Vergi mükellefi ise, vergi levhası ve son döneme ait mali veriler, NOT: 65 yaş ve üzeri vatandaşlara işlem yapılamadığından dolayı veli veya kefillerin 65 yaş altında olması ve gelir belgesi bulunması hususuna dikkat edilmelidir.

* Eğitim ödemelerinizi yukarıda belirtilen kanalları kullanarak Türkiye’nin her yerinden yapabilirsiniz. * Ödemeniz başarılı bir şekilde gerçekleşmiş ise; online ödeme ekranında tekrar sorgulama yaptığınızda “borcunuz bulunmamaktadır” ifadesi görünecektir.

*Ücretlere %8 KDV dahildir.

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra:

* Kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler, Öğrenci Bilgi Sistemine giriş yapabilirler.

* Kullanıcı adı : Öğrenci numaranızdır.

* Öğrenci Bilgi Sistemi (OBS) ye giriş yaptığınızda karşınıza Eğitim Sözleşmesi, Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Metni linkleri gelecektir. İlgili bilgiler okunduktan sonra onaylıyorum kutucuğu işaretlenerek işlem tamamlanmalıdır.

* Öğrenci kimlik kartınızı ( indirimli İETT pasosu) İETT merkezlerinden çıkarabilirsiniz.