Önlisans/Lisans/Enstitü Banka Hesap Bilgileri

1.TAKSİTLİ ÖDEMELER

   a) Kredi Kartı ile Ödeme;
   Anlaşmalı kartlarla (World, Bonus, Bankkart Combo, Paraf, QNB Finansbank) yapılan taksitli ödemelerde, vade farksız taksit yapılmaktadır.


https://www.fsm.edu.tr/resim/Dosya/banka2018-07-05-02-26-53pm.png
   Önemli Not: Axess ve Maximum kartla olan anlaşmalarımız sona erdiğinden bu kartlar taksitli ödemelerde kullanılmamaktadır.

   Önemli Not: Miles & Smiles ve American Express (Amex) tabanlı kredi kartlarına işlem yapılmamaktadır.

   b) Öğrenim Kredisi ile Ödeme;

   Öğrenim ücretini banka kredisi kullanarak ödeyecek öğrencilerin velileri bulundukları yere en yakın https://www.albaraka.com.tr/images/logo.png Türk Katılım Bankası şubesine uğrayarak işlemlerini gerçekleştirebilir. https://www.albaraka.com.tr/images/logo.png Türk Katılım Bankası ile üniversitemiz arasındaki anlaşma gereği öğrenim ücretlerine vade farksız taksit yapılmaktadır.

  ALBARAKA TÜRK ONLINE OTS (10 TAKSİT)

Albaraka Türk Katılım Bankası ile taksitli ödemeden yararlanmak isteyen öğrenci ve velilerimizin Albaraka Türk bankasının tüm şubelerinde görevlendirilen Bireysel Müşteri İlişkileri Yetkililerine, öğrenciye ait okul numarası ile başvurup taksitli ödeme anlaşması yapmaları gerekmektedir. Albaraka Türk Katılım Bankası ile taksitli ödeme başvurunuz banka tarafından onaylandığı takdirde öğrencimizin muhasebe kaydı online/otomatik olarak tamamlanacaktır.

İŞLEYİŞİ

Albaraka Türk Katılım Bankası tarafından açtırdığınız hesaba ödeme planında öğrenci adına görüntülenen yıllık öğrenim ücreti kadar kredi limiti tanımlayacaktır. Veli (kefil) adına açılan Özel Kredili hesaba, ödeme planında öğrenci adına görüntülenen yıllık öğrenim ücretinin taksit tutarını eksiksiz olarak en geç belirlenen son ödeme gününe kadar yatırmanız gerekecektir. Belirlenen son ödeme gününe kadar öğrenim ücretlerinin taksit tutarları, kefil adına açılan Özel Kredili hesabınıza yatırılmadığı takdirde ya da yeterli bakiye olmadığı durumlarda banka, hesabınıza tanımlanan kredi limitini devreye alıp hesap sahibini kredilendirerek ödemeleri tamamlayacaktır. Söz konusu durum hesap sahibine, ödenmeyen taksit tutarı üzerinden gecikme cezası (kâr mahrumiyeti ) uygulanmasına neden olacağı için taksitlerin geciktirilmemesi hesap sahibi yararınadır. Veli (kefil) adına açılan OTS hesabına yapılan aylık ödemelerin dekontunu tarafımıza ulaştırmanıza gerek yoktur.

Velilerin Özel Kredili Hesap Açılış Başvurusu İçin Gerekli Olan Belgeler:

  • Nüfus cüzdanı
  • Gelir Belgesi:
  • Ücretli (SGK’lı ) ise; Son aya ait maaş bordrosu veya E-devlet üzerinden alınacak hizmet dökümü,
  • Emekli ise; E-devlet üzerinden alınan emekli olduğunu gösterir belge,
  • Vergi mükellefi ise, vergi levhası ve son döneme ait mali veriler,

NOT: 65 yaş ve üzeri vatandaşlara işlem yapılamadığından dolayı veli veya kefillerin 65 yaş altında olması ve gelir belgesi bulunması hususuna dikkat edilmelidir.

Banka İletişim Bilgileri

Albaraka Türk Katılım Bankası Çağrı Merkezi

444 5 666

0(850) 222 5 666

Beşyüzevler Şubesi

0(212) 477 61 90

2.PEŞİN ÖDEMELER
   Ödemelerini peşin olarak yapmak isteyenler https://www.albaraka.com.tr/images/logo.png  Türk Katılım Bankası (Şube Gişeleri) Kurumsal Tahsilat kanalını kullanarak yapabilirler.

   Not: Banka hesaplarımız HAVALE ve EFT işlemlerine kapalı olduğundan bu yöntemlerle ödeme yapılamamaktadır.

   Not: Elden taksit, senet yapılmamaktadır.